Nahrávám...
Menu

Vyberte si sušičku prádla podle svých představ

17.12.2018 | Aktuálně

Sušička prádla se stává čím dál větším hitem domácností. Nese s sebou totiž řadu velkých výhod, mezi něž patří také např. to, že už nikdy nebudete muset prádlo věšet a skládat. Zmizí také potřeba sušáku či šňůry na prádlo, takže už vám mokré triko pověšené na balkoně nebude bránit ve výhledu do okolí. Vaši energii ale šetří ještě víc, protože prádlo vytažené ze sušičky většinou není třeba žehlit. Nehledě na to, že prádlo ze sušičky je nadýchané, hebké, jemné a vše je hotovo během chvilky. Jak si ale vybrat sušičku, která bude sedět přesně vašim představám a požadavkům?

Vyberte si sušičku podle svých představ zde

de  

Spotřeba
Sušičky v minulosti získaly pověst velkých žroutů energie, ale díky novým technologiím to s nimi není tak zlé. Pokud se bude prádlo sušit v sušičce spíš výjimečně, můžete sáhnout po obyčejné kondenzační sušičce, která má ovšem na energetickém štítku v nejlepším případě A+. S obyčejnou sušičkou vás jedno sušení může přijít na pár korun, takže dobře počítejte, jestli se počáteční úspora skutečně vyplatí. Jakmile totiž propadnete kouzlu sušičky, budete ji používat pořád. Pokud už teď víte, že vám bude sušička sloužit téměř denně, je jednoznačnou volbou sušička s tepelným čerpadlem, které umí udržet spotřebu na úrovni A+++.

Odvod kondenzátu
Výrobci se v poslední době zaměřují na kondenzační sušičky, na vás je rozhodnout se, jak se zkondenzovanou vodou naložíte. Sušičku můžete napojit na odpad, který sám pošle vodu do světa, nebo necháte sušičku vodu sbírat do zásobníku, který po každém sušení vylejete. Může se to zdát jako drobnost, ale pokud to se sušičkou myslíte vážně, volte napojení na odpad. Jednorázová práce při zapojování stojí za roky pohodlnějšího provozu.

Chytrá sušička
Pokud má sušička fungovat skutečně ekonomicky, měli byste si vybrat přístroj, který o své práci přemýšlí. Díky chytrým čidlům zjistí, jak velká je náplň, jak je prádlo vlhké, a podle toho řídí sušení. O vývoji vás informuje na panelu, kde zobrazuje předpokládanou dobu sušení. Prádlo tak vyndáte dokonale suché, nebude ani přesušené, ani vlhké.

Programy
Jistě, známe to všichni, na pračce a myčce používáme jeden, možná dva programy. Se sušičkou je to jiné, pokročilé programy vás nadchnou.

Třeba osvěžení prádla, díky kterému nemusíte své oblíbené tričko po několikahodinovém nošení prát. Stačí ho nechat sušičkou „profouknout“ a je to.

Nejen pro sportovce je zajímavý program na outdoorové oblečení, který umí obnovit ochranu proti vlhkosti na bundách a podobně. Sušička totiž vlákna zajišťující voděodolnost ošetří mnohem lépe, než kdyby bunda schla přirozeně na vzduchu.

Pokud si potrpíte na oblečení z vlny a hedvábí, zvolte sušičku, která má speciální program na jemné prádlo. Přizpůsobí mu pohyby bubnu i teplotu, a vy se jednou provždy zbavíte otravného a zdlouhavého sušení svetrů na ramínku. Úleva, že?

Odložený start
Malé, ale šikovné tlačítko. Start sušení posunete tak, aby vás sušička nerušila. Nebo vám ušetří peníze, protože začátek programu nastavíte na dobu, kdy používáte levnější sazbu elektřiny (noční proud).

Užitečné příslušenství
Abyste ušetřili místo, postavte sušičku na pračku. K bezpečnému ukotvení souží tzv. mezikus, kterým se oba přístroje spojí. Mezikus AEG má navíc výsuvnou polici, kterou oceníte při skládání prádla ze sušičky. Velmi praktická věc!

Na prádlo sušené v sušičce nepoužívejte při praní aviváž, díky proudění vzduchu je nadýchané i bez ní. Aviváž sušičku zanáší a mohla by ji nevratně poškodit. Extra voňavého prádla se ale vzdávat nemusíte, stačí do sušičky vložit vonné ubrousky AEG.

A na závěr malá finta, jak mít prádlo ještě hebčí: do bubnu dejte speciální míčky. Budou prádlo naklepávat a nádherně ho zjemní.

Doporučujeme sušičky AEG řady 8000 s inovativní technologií AbsoluteCare®, které disponují speciálními programy určenými pro péči o různé druhy materiálů, včetně funkčních, vlněných či hedvábných oděvů. Sušičky s technologií AbsoluteCare® také získaly modrý certifikát Woolmark, který znamená, že je naprosto bezpečné v nich sušit i vlnu určenou pouze k ručnímu praní.

Na vybrané sušičky navíc poskytuje značka AEG prodlouženou záruku 5 let na kompletní spotřebič, 10 let na invertorový motor a doživotní záruku na ÖKOInvertor motor. Stačí, když zakoupený výrobek zaregistrujete v online formuláři.

Zdroj: http://newsroom.electrolux.com/

zpět na předchozí stránku

Naše značky