Nahrávám...
Menu

Nová inovativní řada AEG překonává zastaralé zvyky v praní prádla

17.12.2018 | Aktuálně

AEG odhaluje pokrokovou řadu nabízející kombinace praček a sušiček, které dokonale fungují po dlouhou dobu a tím zachovávají barvy i tvar oblečení, přičemž chrání jeho tkaniny jako nikdy předtím. Mezi dalšími řešeními nabízí nová řada světově první inovaci, technologii SoftWater, která změkčuje vodu již před praním, tudíž dosahuje skvělých výsledků již při 30 ºC.

Nabídku praček AEG najdete zde

      

Nová řada v péči o prádlo udržuje oblečení jako nové i po několika vypráních a překonává zastaralé zvyky v praní prádla. To jsou její klíčové ambice.

„Zkombinovali jsme přístup z pohledu zákazníků s přístupem vědeckým a vynalezli produktová řešení, která přesahují hranice praní a přináší revoluci ve způsobu, jakým se staráme o své oblečení; ochranou jeho vláken, barev a tvarů, říká Jenny Hedberg, Produkt Marketing Director EMEA, AEG.“

Nová řada přináší novou úroveň péče o všechny druhy látek, včetně těch nejchoulostivějších materiálů, jako jsou vlna nebo hedvábí, nebo outdoorového oblečení, kde musí být zachovány funkční membrány i v průběhu praní a sušení.

„Většina spotřebitelů se bojí sušit choulostivé materiály v sušičce a 40 % z nich raději pere každý měsíc prádlo v ruce, protože svým spotřebičům nevěří nebo plně nerozumí zavádějícím štítkům na svém oblečení,“ říká Jenny Hedberg. „AEG si myslí, že je čas obnovit důvěru v pračky a sušičky.“

 

Jemné praní díky měkčí vodě

 • V průběhu testování AEG zjistilo, že čisticí prostředky fungují daleko efektivněji v měkčí vodě, a to i při nižších teplotách. Toto zjištění nás vedlo k vytvoření světově první technologie, která změkčuje vodu přímo ve spotřebiči.
 • „Voda obsahuje látky, které mohou být pro textil škodlivé. Nové pračky AEG jsou první na světě s technologií, která je odstraní,“ říká Fabio Garzena, Textile Engineer pro AEG.
 • Inovativní technologie využívá filtru, který přeměňuje ionty a změkčuje vodu odstraněním abrazivních a škodlivých látek, které přemění na měkkou a čistou vodu. To umožňuje pračce plně aktivovat čisticí prostředky při mnohem nižších teplotách, a přitom omývat oděvy jemnou, očištěnou vodou. To nás může ujistit, že na oblečení nezůstanou žádné zbytky škodlivých látek a oděvy tak zůstanou mnohem déle jako nové.
 • Díky technologii SoftWater si můžeme užívat všech skvělých výhod praní při 60 ºC, ale přitom prát jen na 30 ºC. Navíc přitom díky nižší teplotě spotřebujeme mnohem méně energie. Praní při 30 ºC rapidně snižuje opotřebení a vyblednutí barev, a to i po několika praních. Abychom to dokázali, v laboratoři AEG jsme vyprali černé šaty 50x po sobě bez jakýchkoli známek opotřebení nebo vyblednutí.*

Nový způsob péče o prádlo, prokázané ostatními

 • „Spojili jsme se s důležitými hráči na poli oděvního průmyslu a průmyslu čisticích prostředků a s hrdostí můžeme říci, že nové technologie jsou prokázané nejen námi, ale i ostatními,“ říká Jenny Hedberg. „NapříkladProcter and Gamble (výrobce Arielu a Lenoru) dokazují, že naše technologie zvyšují aktivaci čisticích prostředků v rychlejších cyklech při nižších teplotách a zlepšují nános aviváže napříč celou dávkou prádla. Co se týče praní a sušení choulostivého oblečení, společnost Woolmarkocenila naše cykly pro vlnu jejich nejvyšším hodnocením, protože dokáží vyprat a usušit vlny, které jsou určeny pouze k ručnímu praní.“
 • Podle průzkumu požaduje 87.5 % zákazníků sušičku, která by se dokázala postarat o jejich choulostivé prádlo**, ale obávají se, že sušení jejich oblečení poškodí či zničí. Program pro sušení vlny systému AbsoluteCare®byl oceněn Woolmark Blue certifikátem, který garantuje, že je naprosto bezpečné sušit vlnu určenou pouze k ručnímu praní. Rychlost bubnu umožňuje, že vlněné oděvy leží vodorovně uvnitř stěny bubnu, jako při vodorovném sušení. Navíc v sušicím cyklu nejsou žádné nepříznivé či prudké pohyby, které by mohly choulostivé oděvy poškodit.
 • „Nejnovější inovace AEG opravdu dávají svým spotřebitelům důvěru, že mohou vložit dokonce i své vlněné oděvy do spotřebičů bez jakéhokoli rizika jejich poškození,“ říká Peter Ackroyd z The Woolmark Company.
 • AEG také spolupracuje s nově se objevujícími designéry, se kterými navzájem sdílí své znalosti a zkušenosti s moderní péčí o prádlo. Marit Ilison, estonská návrhářka, která znovu využívá vintage deky jako couture bundy, je zatím poslední, která dostala nejnovější AEG spotřebiče.
 • „Když jsme vyzkoušeli AEG spotřebiče s novou technologií pro péči o vlnu, oceněnou certifikátem společnosti Woolmark, viděli jsme obrovský rozdíl,“ říká.
 • „Nikdy jsem nevěřila rozdílu mezi spotřebiči vyšší a nižší třídy, ale moje zkušenost s AEG mě donutila změnit názor. Prvně jsme tomu nechtěli věřit, ale teď předpíráme všechny vintage deky v pračce a skutečně umí divy – deky jsou nejen čisté a svěží, ale také extra měkké. Musí jít o něco extrémně jedinečného, protože jsme zkoušeli vyprat i své klasické oblečení a rozdíly jsou v porovnání s obyčejnými pračkami opravdu velké.“

Chytřejší způsob péče

 • AEG také inovuje oblast moderní péče o prádlo využitím nových způsobů, jak využít online připojení. Spousta zákazníků dědí své prací zvyky z generace na generaci a pokračuje v praní a sušení stejným způsobem, jako to dělali jejich předci, což znamená, že nevyužívají nových možností, které nové technologie nabízejí.
 • Nabízením chytrých připojení u svých spotřebičů je AEG schopno navést své spotřebitele k prozkoumání nových technologií a pomoct jim objevit nové způsoby, jak pečovat o prádlo mnohem modernější a udržitelnou cestou. Nový Care Advisor v My AEG app dává zákazníkům rady ohledně programů, způsobů a čisticích prostředků, které mají využít pro různé typy oděvů, včetně předpéče a rad ohledně skvrn.

*Testováno pro stálobarevnost na černém polyesteru po 50 pracích cyklech při 30 °C.
** Kvantitativní výzkum vlastností sušiček a důvodů k jejich koupi. Holden Pearmain, duben 2009

Nabídku praček AEG najdete zde

Zdroj: http://newsroom.electrolux.com/

zpět na předchozí stránku

Naše značky