Nahrávám...
Menu

Jak z ložnice vytvořit oázu pohody a relaxace?

21.11.2017 | Aktuálně

Čeká vás zařizování či přestavba interiéru, ale stále sbíráte odvahu a nemůžete se odhodlat? Neotálejte, odhoďte veškeré předsudky, strach a vrhněte se do úprav po hlavě. Vždyť si přeci bydlení můžete zařídit přesně dle svých představ tak, abyste se v něm cítili opravdu příjemně a komfortně. K dostání jsou dnes navíc nové moderní spotřebiče, které vaše každodenní, ať už příjemné či nepříjemné, povinnosti urychlí, zpříjemní a zdokonalí.

 

Největší oříšek?

Pro většinu z nás je největším oříškem ložnice. Patří totiž k nejdůležitějším místnostem příbytku, jelikož zde odpočíváme, relaxujeme a nabíráme síly do nového dne. Neměly bychom její zařizování tedy rozhodně podcenit. Máte-li k dispozici takový prostor, že si můžete vybírat, kterou místnost ložnici věnujete, rozhodně volte pokoj orientovaný na sever. Místnost by měla být dostatečně velká tak, aby se sem vešlo vše potřebné, ne však příliš, aby prostor nepůsobit prázdně a chladně. Obecně platí, že by měla ložnice působit vzdušným a prostorným dojmem.

Postel

Kvalitní podklad

Základem zdravého a kvalitního spánku je jisto jistě kvalitní postel. Před tím, než se pustíte do jejího výběru, popřemýšlejte, jakému stylu chcete místnost věnovat. Jednotlivé kusy nábytku by měly tvořit harmonický a příjemný celek. Pokud chcete interiér zasvětit spíše modernímu stylu, sáhněte po čalouněné posteli, postel z masivu se naopak hodí více do interiéru v klasickém či venkovském stylu. Ruku v ruce s postelí jde matrace. Její výběr nepodceňte - to, jak se vyspíte a s jakou náladou se ráno probudíte, ovlivní celý následující den, raději tedy investujte do opravdové kvality. Oceníte to nejen vy, ale především vaše okolí. Stejně důležitý, jako výběr postele a matrace, je výběr postelového roštu. Ten totiž výrazným způsobem ovlivňuje funkčnost a životnost matrace.

 

Doplňky a úložný prostor

Do ložnice zařaďte další potřebné prvky, jako osvětlení, doplňky, dekorace a textilie, který pokoj vyšperkují do dokonalosti. Polštáře a přikrývky volte v takovém dekoru a množství, aby prostor nepůsobil přeplácaně. Důležité jsou také úložné prostory na vaše svršky, případně další věci, u kterých nechcete, aby se volně povalovaly po místnosti. S jejich množstvím to však příliš nepřehánějte. Sáhněte po takových prvcích a kouskách, které celý prostor opticky provzdušní a celkově vytvoří příjemnou oázu pohody a relaxace, kam se budete každý večer těšit. Tak, neotálejte a pusťte se do přestavby třeba s přáteli či partnerem, ve dvou jde vše lépe.

 

zpět na předchozí stránku

Naše značky