Nahrávám...
Menu

Jak vdechnout kuchyni nový život?

19.11.2017 | Aktuálně

Letní kuchyně

Nejste spokojeni se současným stavem své kuchyně? Nudí vás, přijde vám stereotypní a vaření vás už nebaví? Chce to zkrátka nějakou změnu? Pak nezoufejte, máme pro vás pár tipů, jak kuchyni vyšperkovat tak, že se stane místností, kde budete doma s chutí trávit nejen s přáteli a rodinou co nejvíce času.

 

Noví pomocníci

Pokud vás trápí zastaralé, nevzhledné či nefunkční spotřebiče, zkuste se poohlédnout po nových. Ať už jde o menší kávovar, varnou konvici, mikrovlnou troubu nebo větší ledničku, na trhu je k dostání nespočet nových a moderních pomocníků, kteří vaše každodenní kuchtění urychlí, zpříjemní a celkově tak nějak povznesou na vyšší úroveň. Vy tak budete mít více času na své přátele, rodinu či zařizování dalších detailů ve vašem příbytku.

 

Použijte barvy

Prostor bez pochyby oživí nové barvy. Volte teplé odstíny, vhodná je cihlová, krémová, případě oranžová, která navíc podporuje chuť k jídlu. Berte v potaz také velikost samotného prostoru. Malá kuchyň si zaslouží spíše světlejší tóny, ve větší můžete naopak zaexperimentovat a zvolit jednu stěnu výraznější - prostor tak dostane zcela nový šmrnc. Obecně je však vhodné, bez ohledu na velikost prostoru, volit barvy tón v tónu. Pokud si nevíte s barvou rady, jistě neuděláte chybu s barvou bílou - ta totiž ladí téměř ke každému materiálu i barvě, navíc navozuje dojem luxusu, elegance a čistoty. Při malování sáhněte po barvách omyvatelných, vězte, že při úklidu pak budete za tuto radu neskonale vděční.

 

Prostor oživte

Květiny, bylinky či květinové dekorace - kde jinde, než právě v kuchyni. Pokud nepatříte mezi šťastlivce s vlastní zahrádkou, můžete si přímo ve vlastní kuchyni vytvořit například „zahrádku“ bylinkovou, kterou oceníte nejen při samotné přípravě pokrmů - jejich vůně i chuť je totiž opravdu nezaměnitelná. Usušené bylinky pak uskladněte ve skleněných dózách, celkový dojem bude dokonalý.

 

Ve francouzském stylu

Pokud vás okouzlila Francie a její fialové kvetoucí lány, zařiďte si kuchyň ve stylu provence. K dostání je nepřeberné množství bytových doplňků a dekorací s levandulovou tématikou – od máselnice, hrnků, konvic až k obrazům či nástěnným hodinám. Celkový prostor pak povznesou také různé textilie, závěsy, záclony, deky či přehozy. Pokud zvolíte vhodný dekor, který bude v souladu s ostatními bytovými prvky, výsledek bude stát jistě za to. Tak, neotálejte a vrhněte se do zařízené nové kuchyně po hlavě.

zpět na předchozí stránku

Naše značky